Szeptembertől már száz gyermek népesítheti be a mintegy 350 millió forintból épült Katica bölcsődét.
Többek között ez is annak az
összetett városfejlesztési programnak a része, ami az elkövetkező években valósulhat meg Homokbányán.
A bölcsőde szomszédságában elkészült egy másik intézmény is, amely az autisták számára biztosít nappali ellátást szintén szeptembertől.
A lakáscélú beruházások száma is megugrott az elmúlt évben, hiszen egyre többen ismerik fel a városrészben rejlő lehetőségeket és tervezik a jövőjüket ezen a környéken.
A magánberuházások mellett az önkormányzat is folytatja a területfejlesztést, megkezdődhet ugyanis a „Dolgozói lakásépítési program”.
„Dolgozói lakásépítési programunk 2002-ben indult, azóta folyamatosan bővül. 2002-ben 240 dolgozói lakást alakítottunk ki, majd a Mercedes-gyárral közösen folytattuk a bővítést. 2016-ban 40 bérlakást adtunk át a Homokbányán, most pedig 38 lakással folytatjuk a lakásszámbővítést. A dolgozói lakásépítési program 1,4 milliárd forintból valósulhat meg. Emellett újabb és újabb fejlesztések indulnak Homokbányán, az intézmények és a lakások környezete például a 800 millió forint értékű Zöld város projekt keretében szépülhet meg.”
– nyilatkozta Szemereyné Pataki Klaudia, Kecskemét Megyei Jogú Város polgármestere.
A Homokbánya fejlesztésére a város összesen 4 milliárd forintot fordít, de a magánvállalkozók is nagyságrendileg ugyanennyit tesznek hozzá a városrész fejlődéséhez.
Az építkezéseket infrastrukturális beruházás is kíséri, ugyanis 350 millióból épül meg a déli feltáró út, amely a Decathlon áruház és a helvéciai út között vezet majd.
Mit jelent pontosan a dolgozói bérlakás?
Ilyen lakásokra rendszerint az ország más településeiről, vagy a határon túli magyarlakta vidékekről a biztos munkahely reményében érkező munkavállalók, valamint a Kecskeméten működő stratégiailag kiemelt jelentőséggel bíró nagyvállalatoknál munkaviszonnyal rendelkező külföldi munkavállalók pályázhatnak.
A dolgozói bérlakások jellemzően 25-40 négyzetméteres önálló ingatlanok, ahol kettő, maximum három fő él.
A közhiedelemmel ellentétben ezek nem tömegszállások, pusztán olyan társasházi lakások, melyeket a munkáltató bérel a munkavállalói részére.
forrás: hiros.hu