A tél beköszöntével aktuálissá vált a téma, hiszen az éjszakai fagyok és a havazás már itt kopogtat az ajtókon.
Fontos tudnivaló, hogy a fás szárú növények védelméről szóló kormányrendelet miatt belterületi járdán nem szabad sózni!
Aki ez ellen vét, 50 ezer forintos bírságra számíthat, még ha az útkezelő használhatja ezt a maratási módot az úttesten.
Az alternatív csúszásmentesító anyagok használata, úgy mint homok, sóder, faforgács, fahamu, zeolit engedélyezett.
ZÖLD TIPP - ZEOLIT
Magyarország világviszonylatban is jelentős zeolitvagyonnal rendelkezik.
Az ásvány különböző formáiban talajjavító, biotermesztésben és szobanövényeknél is nyomelemek pótlására használják, csökkenti a víz keménységét, fogmosáshoz fogpor és étolajtisztító, súrolhatsz vele inoxot, emésztőrendszert karbantartó készítményekben és kozmetikumokban is megtalálható.
Télen csúszásgátló granulátumként a zeolit nemcsak előnyös a növényzet számára, hanem egészen -30°C fokig hatásos, ellentétben az útszóró sóval, ami csak -7°C-ig.
A hótakarításról, és a biztonságos gyalogos forgalom biztosításáról az esetek többségében a tulajdonosnak kell gondoskodnia.
A tévhitekkel ellentétben a társasházak esetén ez nem egyértelműen a közös képviselő feladata, erről a közösségnek külön meg kell állapodnia.
A munkálatokat mindenképpen el kell végezni, hiszen büntetőjogi felelőssége van a tulajdonosoknak abban az esetben, ha valaki a nem megfelelő csúszásmentesítés miatt elesik és sérülést szenved.
forrás: penzcentrum.hu, biokontroll.hu, kép: pixabay